Würth lanserer verdens sterkeste lovlige Xenon bilpære

Med opptil 30 prosent sterkere lys sammenliknet med standard Xenonpærer vil nye Osram Xenarc Silverstar bilpærer gi tryggere og bedre opplevelser bak rattet.Osram Xenarc Silverstar

Würth Norge er svært fornøyd med omsetningsutviklingen på bilpærer de siste årene. Produktsjef, Jan Fladen, melder om at fra 2005 - 2010 har Würth hatt en økning på over 41 prosent i omsetningen av bilpærer, selv om konkurransen blir stadig tøffere, spesielt på pris.

Det nyeste innslaget i bilpæresortimentet til Würth er en verdensnyhet - Osrams nye Xenarc Silverstar Xenon-pære. Det er rett og slett den sterkeste lovlige Xenon-pæren i verden.

I 2011 er det 50 år siden Würthkonsernet startet Synlighetmed salg av håndverktøy. Jubileumsåret feires med en rekke godbiter, i form av mange nye og spennende produkter – til ekstra gode priser.

Sikkerhet i mørket
Lange turer i nattemørket krever sin sjåfør. 
Med denne HID-lampen i front får du opptil 30 prosent sterkere lys, og opptil 20 meter lengre sikt på veien.Dette er sammenliknet med en standard Xenon-pære. Siden så mye som 50 % av alle bilulykker skjer på områder med dårlig opplyst vei, så er viktigheten av godt lys svært viktig, spesielt i Norge. En bedre opplyst vei vil gjøre kjøringen enklere, og øke oppmerksomheten til den bak rattet. Dermed blir sikkerheten også bedre - du får lengre tid til å reagere, fordi du ser farene tidligere.

De nye Xenarc Silverstar bilpærene kommer i D1S og D2S 12/24 V 35 W.

Suksessoppskrift
- Würth har en stabil leveringsgrad på 98 prosent, og over 300 salgskonsulenter. I tillegg er vi en av de viktigste distributørene av Osram bilpærer slik at nyheter lanseres raskt. Sammen med 36 Würth-butikker over hele landet er våre kunder sikret godt lys i høstmørket, avslutter Jan Fladen, produktsjef i Würth Norge.

Dette er Würth-konsernet
Würth-konsernet er verdensledende på området verktøy og festemidler. Konsernet har over 62 000 medarbeidere i 408 selskaper i 84 land. Omsetningen i 2010 var på 8,6 milliarder euro.

Fra en sped begynnelse i 1945 er varesortimentet utviklet til over 100 000 produkter for bilbransje, håndverk og industri. Over 30 000 selgere har løpende kontakt med Würth-konsernets mer enn tre millioner kunder.
Kjernevirksomheten omfatter alt fra skruer og muttere via verktøy og kjemisk/tekniske produkter til HMS-utstyr.

Konsernet har også selskaper som under eget navn tilbyr produkter for bygg- og hjemmemarkedet, elektroinstallasjonsmateriell, elektroniske komponenter, solenergimoduler og finanstjenester.
Würth Norge har over 500 medarbeidere og omsatte i 2010 for en milliard kroner. 300 selgere og 35 butikker betjener mer enn 25 000 kunder over hele Norge.

Kontaktpersoner hos Würth Norge
Adm. direktør Svein Oftedal, telefon 901 82 155
Produktsjef Jan Fladen, telefon 901 82 156